V rámci služeb nabízených naším hodinářstvím se můžete spolehnout na maximální snahu o co nejvhodnější řešení jak pro Vaše hodinky a přístroje, tak o co nejpřívětivější přístup k Vaší peněžence.

Opravy náramkových hodinek se strojky

Základem našich hodinářských služeb jsou opravy mechanických náramkových hodinek. Často se jedná o stroje, ke kterým mají naši zákazníci vztah, ať už proto, že je dostali jako dárek od blízké osoby, získali darem od svého zaměstnavatele, u příležitosti svého jubilea, životního úspěchu či si je pořídili pro radost. S tímto vědomím proto přistupujeme k servisu a opravám náramkových hodinek. Snažíme se o zachování co největšího podílů původních součástek při dodržení veškerých zásad a parametrů stanovených výrobcem.

Jsme schopni opravit hodinky prakticky všech renomovaných značek, ať už se jedná o moderní hodinky z doby současné, nedávné nebo o hodinky starší. Při servisu používáme čisticí prostředky a maziva významných hodinářských firem z Německa a Švýcarska (např. Elma, Moebus). Pokud již není možná oprava původního strojku ve Vašich hodinkách, pak jsme schopni zajistit jeho výměnu za odpovídající originální strojek, a to např. značek ETA, Seiko, Miyota, Epson nebo Ronda.

Zabýváme se opravami hodinek:

 • mechanických
  • s ručním nátahem
  • automatických
  • s datem i bez data
  • chronografů
 • quartzových
  • s datumem i bez data
  • chronografů

Opravy starožitných hodin, pendlovek, kukaček, nástěnných, sloupkových, podlahových, stolních i krbových hodin

Jako jedni z mála nabízíme svým zákazníkům péči nejen o náramkové hodinky, ale i opravy, údržbu a renovaci nepřenosných hodin, tj. těch, které svým majitelům přináší radost v jejich domovech, kancelářích a dalších místech jejich každodenního výskytu. Jedná se zejména o mechanismy starožitné s bicím ústrojím půlovým či čtvrťovým i bez, natahovacích či závažových

V případě hodin s týdenním, měsíčním a ročním chodem je nutné počítat s delší dobou opravy vzhledem k potřebě řádného odzkoušení přístroje, jeho chodu a případného bití (pokud je jím stroj vybaven). Tuto dobu je nutné přičíst k době určené pro opravu. V každém případě Vám přibližná doba opravy stroje bude sdělena při přijetí zakázky.

U větších hodin nabízíme svým zákazníkům rozvoz opravených hodin vč. jejich odborné instalace v místě dle přání zákazníka. Rozvoz je nutné předem domluvit a není zahrnut do ceny opravy. Cena rozvozu se odvíjí dle vzdálenosti místa instalace od naší provozovny a cena bude sdělena na základě domluvy.

Opravy budíků, quartzových hodin nástěnných, stolních, apod.

Budíky mechanické kompletně vyčistíme, seřídíme a opravíme. Opravujeme chronografy, automaty, stopky a různé mechanické strojky i starší výroby, stejně jako mechanické budíky i klasické nástěnné mechanické hodiny.

U budíků quartzových zajišťujeme výměnu baterií, drobné opravy, výměny strojků, ručiček, apod.

Pro nástěnné a stolní hodiny s quartzovým strojkem nabízíme výměny strojků, drobné opravy strojků, výměny ruček, apod.

U starších typů nástěnných nebo stolních bateriových hodin provádíme výměnu Q strojků za nový typ a dle možnosti i zachování původního vzhledu ruček se zárukou na 12 měsíců.

Výroba minerálních sklíček

Vzhledem k velkému množství rozměrů, síly, tvrdosti a dalších parametrů důležitých pro skla a sklíčka hodinek nemáme v našem hodinářství k dispozici všechny typy skel. Z tohoto důvodu je ve většině případů při výměně sklíček nutná ruční zakázková výroba skla na konkrétní hodinky, kterou umíme zajistit.

Do hodinek provádíme výrobu plochých minerálních sklíček na zakázku v termínu cca od 7 do 14 dnů. Kromě plochých sklíček jsme schopni provést výrobu minerálního sklíčka různých tvarů, ať už se jedná o sklíčka kulatá, hranatá, vypouklá, sférická, či oválná. Jsme schopni vyrobit také sklíčka atypických tvarů, kdy je však nutné počítat s delší dobou pro zhotovení opravy vzhledem k náročnosti výroby a to v rozmezí cca 4 týdnů.

Sklíčko vyrobíme pro běžně dostupné značky, ale i v případě renomovaných značek si bez jakýchkoli komplikací poradíme. Proto není problémem výroba sklíček pro hodinky Casio, Seiko, Orient, Skagen, Storm, Fosil, Foli Folie apod.

Provádíme též výměnu kulatých vypouklých plexi-sklíček na starší hodinky značek Prim, GUB – Glasshütte, Raketa, Molnija, Poljot, Omega, Doxa, Luch, atd. V těchto případech využíváme náhradní sklíčka značky Sternkreuz Germany, v některých případech lze získat i sklíčka Tvar Pardubice. V případě některých značek hodinek (např. Omega) a přání zákazníka jsme schopni zajistit i originální náhradu.  

Sklíčka do kapesních  hodinek, tzv. savonentní, umíme zajistit dle domluvy. Skla větších rozměrů do pendlovek a bicích hodin – kulatá plochá i vypouklá – zajistíme také, avšak pouze na objednávku, nejčastěji ze SRN, kdy doba dodání se pohybuje v rozmezí 3 až 4 týdnů.

Čištění náramků ultrazvukem

S ohledem na stupeň znečištění ovzduší, celodenní užívání, kosmetické přípravky, lidský pot a rozličné aktivity klientů se setkáváme u náramkových hodinek, zejména jejich kovových náramků, s tvorbou tmavých mazlavých usazenin mezi jednotlivými články kovových tahů. Tato hmota často zanechává na zápěstích uživatelů hodinek tmavé stopy.

Pro tyto situace nabízíme svým klientům čištění kovových náramků. Tato služba probíhá mechanicky (čištěním kartáčkem a dalšími k tomu určenými nástroji) a zejména ultrazvukovou metodou. Služba není vzhledem k nutnosti částečné demontáže náramku, přípravě roztoku, sušení a opětovnému nasazení na hodinky prováděna na počkání.

Cena je odvozena od složitosti náramku a stupni jeho znečištění.

Test vodotěsnosti – WR

Test vodotěsnosti provádíme na digitálním zařízení Leak Checker 2000 do tlaku 5 ATM (50m) při zachování výrobcem předepsaných parametrů – tj. času a tlaku. Tím zachováme vlastnosti voděodolných hodinek, aby je bylo možné použít pro plavání, mytí rukou, mytí auta apod. Nikoli však pro potápění a šnorchlování.  Při testování vodotěsnosti měníme těsnění pod víčkem, v případě nutnosti i těsnění korunky. Veškeré styčné plochy jednotlivých částí pouzdra po důkladném očištění ošetřujeme silikonovým gelem

 U hodinek (ať už nových či po provedení testu vodotěsnosti) není možné používat pod vodní hladinou veškeré jejich funkce. Je nutné se vyhnout jakékoli manipulaci s tlačítky a ovládacími prvky (např. korunkou). Též je nutné před vstupem do vody ověřit řádné zašroubování korunky (pokud jsou hodinky vybaveny šroubovací korunkou), případně dokonalé dolehnutí korunky k pouzdru hodinek. Jen tehdy mohou být hodinky odolné proti vniknutí vody do jejich útrob.

 Sluncem ohřáté hodinky (např. při opalování, vystavením přímému slunečnímu svitu) není vhodné namáčet či jinak prudce ochlazovat.

 Vždy se řiďte pokyny výrobce.

Expresní servis – na počkání

 • výměna baterií do náramkových hodinek, budíků, databank, hodin, teploměrů, stopek, kalkulaček, cyklotachometrů, některých typů dálkových ovládání zamykání vozidel, garážových vrat, naslouchadel, apod.
 • zkrácení náramku u kovových tahů
 • úprava délky náramku dle ruky zákazníka
 • výměny stěžejek
 • výměny řemínků hodinek

U výměny baterek do náramkových hodinek používáme vysoce kvalitní baterie značky Energizer, které se díky svému unikátnímu složení vyznačují maximální životností a 100% zárukou proti vytečení baterky. Na námi instalované baterie do náramkových hodinek poskytujeme záruku ½ roku od data montáže. Po výměně baterie v hodinkách našim zákazníkům na základě jejich přání můžeme provést tlakovou zkoušku pouzdra hodinek. Tato služba trvá cca 30 minut a je hrazena nad rámec ceny za výměnu baterie.

Servis od 3 dnů

Mimo výše uvedené expresní služby nabízíme u náramkových hodinek z oblasti drobných oprav následující:

 • oprava řízení ruček
 • výměna řídící hřídele
 • výměna korunky (běžné typy a rozměry, nesignované)
 • vypouklá plastová sklíčky
 • opětovné přilepení upadlých indexů na ciferníku
 • výměna prasklého pera
 • nasazení upadlých ruček
 • dobarvení ruček
 • kontrola chodu stroje

Tyto služby nabízíme v rámci naší provozovny cca do tří dnů od data přijetí zakázky.